Yankısız Oda

Yankısız Oda

Günümüz hayatında, sağlık açısından olumsuz etkilere sahip gürültünün en aza indirgenmesi için belli kurallar ve kanunlar gerekmektedir. Bu kanunlarla, evimiz, çalışma ortamımız ve açık alanda maruz kaldığımız gürültü; sağlık sorunlarına ve olumsuz etkilere sebep olmadan engellenebilmektedir. 


 
Günlük hayatımızda maruz kaldığımız  gürültü;  sürekli kullanmakta olduğumuz, beyaz eşya, taşıt, elektronik cihazlar ve hatta oyuncaklar kaynaklı mekanik gürültüler ve insanların küçük alanlarda çalışmasından kaynaklı insan gürültüsü olarak ayrılmaktadır. 

Tüm bu gürültü kaynaklarını, belli gürültü değerlerinde sınırlandırarak , kanunlarla bu gürültü oranlarının aşılmasını engellemek istenmekte; bu nedenle de günlük hayatımızda ses çıkararak çalışan tüm elektronik ve mekanik araç gereçlerin; kanunda belirlenen gürültü sınırlarını aşmayan ses değerlerine sahip olduklarının test ve kontrol edilmesi gerekmektedir. 


 
 
Bu test sonuçları ışığında; yüksek gürültü değerine sahip cihazların, günlük hayatta kullanımını kısıtlamak ya da tamamen kullanımına engel olabilmek için; yankısız odalarda test edilmeli, alınan sonuçlar ışığında, gürültülü cihazlarda değişikliğe gidilmelidir.

Nice Akustik olarak; test merkezlerinin ihtiyaç duyduğu, yankısız ses test odalarının; planlama, hesaplama ve uygulama hizmetlerini profesyonel olarak karşılamakta, ses test odalarına özel ürün temini sağlamaktayız. Yapmakta olduğumuz yankısız oda çalışmalarımız: Ts En iso 11201, Ts iso 1996-2, Ts En  iso 11202, Ts En iso 11204  sertifika ihtiyaçlarına tam çözüm sunmaktadır