Akustik Kumaş Panel

Akustik Kumaş Panel

Yoğun ses gürültüsü olan alanlarda, duvar ya da tavanda kullanılabilen akustik kumaş panel modelleri, üzerlerindeki akustik kumaş ve içeriğindeki yoğun ses yutum özelliğine sahip cam yünü dolgusuyla, yansıyan sesleri kolayca tutar ve ortamdaki boğucu gürültüyü, belli alanlarda tutarak, yayılıp genişlemesini engeller.
 
Üst yüzeyi yanmaz akustik kumaş kaplı olan akustik kumaş paneller  ortam akustiği düzenlemede en çok kullanılan ünlerdir. Akustik panel üzerindeki akustik kumaşlar; yüksek ses emiş özelliğine sahip, normalden farklı örülen, yanmaz özellikte kumaşlardır. Birçok kullanım şekli olan kumaş paneller; kanopi, baffle, yüzer panel gibi farklı modellere sahiptir. İstenilen renkte üretilebilen kumaş panel modelleri, farklı renk ve boyutta panellerle birlikte uygulama yapılarak, ortama üç boyutlu bir hava verilerek, hem gürültü sorunu  giderilerek, hem de estetik bir görünüm elde edilebilir. Farklı kalınlıklarda üretile bilen akustik kumaş paneller, genellikle 2cm ve 4cm kalınlığında üretilmektedir. 


 
Ortamda doğru akustik düzenlmenin oluşması, seslerin anlaşılır şekilde duyulabilmesini sağlayan akustik kumaş panelller hakkında detaylı bilgi, sertifika ve akustik değerler için bizi arayabilirsiniz : 0212 909 04 19